Khmer Culture: Faces of Angkor Wat (339A-339B) (MNH)
Choose your Version:
  • Available now!
  • Item no.: 2617A-2618B-(339A-339B)-CAM **
  • Delivery status: Now Available
  • starting from : ₳ 72,71
  • Final price*, plus shipping
  • Recommended retail price: ₳ 72,71
Description
MiNo. 2617A-2618B (Souvenir Sheet 339A-339B) Cambodia
Opr. (2x5 + 2x5); A = perf. K 13; B = imperforated
Souvenir Sheet, Issue Date: 13.08.2018
Picture Description:
drg-drh) Facades faces of the temple complex Angkor
2617 A  3000 R multicolored drg
2617 B  3000 R multicolored drg
2618 A  3000 R multicolored drh
2618 B  3000 R multicolored drh
Souvenir Sheet issue with MiNo. 2617A-2618A and 2617B-2618B
Souvenir Sheet 339 A (125 mm x 70 mm) dri
Souvenir Sheet 339 B (125 mm x 70 mm) dri