Zodiac 2020: Year of the RAT (378AII-A378A) -CANCELLED G(I)-
Choose your Version:
  • Available now!
  • Delivery status: Now Available
  • Discount: 10%
Description
MiNo. 3455AI - 3805AII (Souvenir Sheet 378AII-A378A) G(I) Thailand
Opr. (5x2); A = perf. K 13 1/4; B = imperforated
Souvenir Sheet, date of issue: 02.01.2020
Picture descriptions:
elw) goat
erc) monkey
eva) cock
ext) dog
fai) pig
erj) rat
3455 AI  3 B multicolored elw
3541 AI  3 B multicolored erc
3624 AI  3 B multicolored eva
3686 AI  3 B multicolored ext
3753 AI  3 B multicolored fai
3805 AI  3 B multicolored fcr
Souvenir Sheet issue with MiNr. 3455AI-3805AII
Souvenir Sheet 378A (142 mm x 117 mm) fcs
Souvenir Sheet A378A (142 mm x 117 mm) fct