Treasures of Cambodia: Gemstones (350A-350B) (MNH)
Choose your Version:
  • Available now!
Description
MiNo. 2677A-2677B (Souvenir Sheet 350A-350B) Cambodia
Opr. (5x1 + 5x1); A = perf. K 13; B = imperforated
Set, date of issue: 23.03.2020 (planned)
Set, date of issue: 15.12.2020 (indeed)
Picture descriptions:
dub) Gemstones from Cambodia
dub) Yellow Zircon
2677 A  6,000 R multicolored dub
2677 B  6,000 R multicolored dub
Souvenir Sheet issue with MiNo. 2677A-2677B
Souvenir Sheet 350 A (120 mm x 80 mm) duc
Souvenir Sheet 350 B (120 mm x 80 mm) duc
Quantity 350A: 400 pieces