The planets of our solar system (410A-411B) (MNH)
Choose your Version:
  • Item no.: 2956A-2959B-(410A-411B)-CAM **
  • Delivery status: Now Available
  • Final price*, plus shipping
Loading ...
Available from: 26.06.2026 (Pre-order is possible)
  • Available versions:
Manufacturer:
Description
MiNo. 2956A - 2959B (Souvenir Sheet 410A-411B) Cambodia
Opr (5x2); A = perf. K 13; B = imperforated
Souvenir Sheet, Issue Date: June 26, 2026
Picture descriptions:
efh-efo) The planets of our solar system
efh) The Sun and the 8 planets of our solar system
efi) The Sun and the 8 planets in elliptical orbits
efj) The 8 planets of our solar system
efk) The 8 planets in elliptical orbits orbit our star
efl) The 8 planets of our solar system with the asteroid belt and Kuiper belt
efm) The planets Venus, Earth, and Mars
efn) The planets Jupiter, Saturn, Uranus, and Neptune
efo) The planets Saturn, Uranus, Neptune, Pluto, and Charon
2956 A  3,000 R multicolor efn
2957 A  3,000 R multicolor efo
2958 B  3,000 R multicolor efn
2959 B  3,000 R multicolor efo
Souvenir Sheet issue with MiNo. 2956A-2957B
Souvenir Sheet 410 A (120 mm x 80 mm) efp
Souvenir Sheet 411 B (120 mm x 80 mm) efp
Quantity 410A:  ONLY! 500 pieces