Songkran-Day 2000 "DRAGON" (135A-135B)
Choose your Version:
  • Available now!
  • Item no.: 2013A-2013B-(135A-135B)-TH
  • Delivery status: Now Available
  • Discount: 7.5%
Description
MiNo. 2013A - 2013B (135A-135B) Thailand
Odr.; A = perf. K 14 1/4: 14 1/2; B = imperforated
Souvenir Sheet, date of issue: 13.4.2000
Picture descriptions:
bvr) Angel rides on dragons, zodiac signs
2013 A 2 B multicolored bvs
2013 B 2 B multicolored bvs
Souvenir Sheet issue with MiNo. 2013A-2013B
Souvenir Sheet 135 A (80 x 100 mm) bvs
Souvenir Sheet 135 B (80 x 100 mm) bvs