Reptile of Cambodia (IV) (351A-352B) (MNH)
Choose your Version:
  • Available now!
  • Delivery status: Now Available
  • starting from : ₳ 69,88
  • Final price*, plus shipping
  • Recommended retail price: ₳ 69,88
Description
MiNo. 2685A-2686B (Souvenir Sheet 351A-352B) Cambodia
Opr. (5x1 + 5x1); A = perf. K 13; B = imperforated
Souvenir Sheet, date of issue: 10.06.2020 (planned)
Souvenir Sheet, date of issue: 15.12.2020 (indeed)
Picture descriptions:
dul) Tiger-Python (Python molurus bivittatus)
dun)
Temple Turtle (Heosemys annandalii)
2685 A  6000 R multicolored dul
2686 B  6000 R multicolored dun
Souvenir Sheet issue with MiNo. 2685A-2686B
Souvenir Sheet 351 A (120 mm x 80 mm) dum
Souvenir Sheet 352 B (120 mm x 80 mm) duo